Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste powakacyjne spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów klasy V , chóru i zespołu muzycznego. Po prezentacjach artystycznych pani dyrektor powitała zebranych rodziców, uczniów oraz grono pedagogiczne, w którym zauważyć się dało sporo zmian. Nowymi pracownikami szkoły będą w bieżącym roku szkolnym: p. Mateusz Dąbrowa – nauczyciel wychowania fizycznego,  p. Małgorzata Knapczyk – wychowawczyni klasy III, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, s. Anna Gromada – katechetka, p. Urszula Rapacz – nauczyciel plastyki i p. Maria Nowak – nauczyciel przedszkola, wychowawca grupy 5 –

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

I nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień…. zakończyliśmy bardzo pracowity okres;  bowiem w  bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w  dwóch  projektach  edukacyjnych : „Radosne dzieciństwo” i „Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I –III”, a szereg działań  realizowaliśmy w ramach  rozpoczętego Roku Tuwima. Tak wzbogacona oferta edukacyjna szkoły była dla nas dużym wyzwaniem ale i okazją do zaprezentowania wielorakich możliwości i wieńczących je osiągnięć. Te właśnie sukcesy świętowaliśmy w piątkowe przedpołudnie wręczając wyróżnionym uczniom nagrody za osiągnięte sukcesy.  

Radość z nadchodzących wakacji poprzedziły jednak chwile smutne. Pożegnaliśmy nie tylko odchodząca do gimnazjum klasę VI,

Czytaj więcej...

Pędzlem malowane, słowem wyśpiewane...

25 czerwca 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej miała zaszczyt podziwiać umiejętności zarazem językowe jak i  wokalne uczestników I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „My favourite English song”, nad którym honorowy patronat objął Bolesław Żaba- Wójt Gminy Mszana Dolna. Pomysłodawcą, a zarazem organizatorem konkursu  była Pani Dyrektor Czesława Łabuz wspierana przez nauczyciela języka angielskiego Panią Annę Kołodziejczyk. Konkursowi przyświecała idea zachęcenia, poprzez zabawę,  do nauki języka angielskiego.  Występy  utalentowanych 12 uczniów klas I-III, z Gminy Mszana Dolna, miało zaszczyt oceniać jury w składzie: mgr Katarzyna Gałgan, mgr Anna Bielak i mgr Zbigniew Wcisło. Nad sprawnym przebiegiem obrad jury czuwała niezawodna Pani mgr Małgorzata Jędrysik- nauczyciel muzyki w SP 2 w Kasince Małej.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od powitania uczestników przez Panią Dyrektor Czesławę Łabuz, która przybliżyła nam po krótce osiągnięcia uczniów naszej szkoły oraz sylwetkę patrona, którym jest Julian Tuwim.

Czytaj więcej...

Policjanci w szkole

Bezpieczny przedszkolak – Spotkanie z policjantami

     Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem - w przedszkolu, domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W tym celu realizowane były różne pogadanki, pokazy, spacery… Jednak jest jedna osoba, która wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjant! Dlatego też 18 czerwca gościliśmy przedstawicieli Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej – p. aspirant Annę Pękała i p. sierżanta Krzysztofa Kawulę, którzy dopełnili wiedzę, jaką do tej pory posiadły nasze przedszkolaki.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni