Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Kobiet – Dzień Mężczyzn

Miłym akcentem życzliwości w damsko – męskich, czy jak kto woli, w szkolnych; dziewczęco – chłopięcych relacjach jest dzień 8 marca. W tym dniu tradycyjnie już obdarowujemy się wzajemnie nie tylko słodkościami ale przede wszystkim radością i humorem, który wyrazili uczniowie  w programach artystycznych, dedykowanych sobie wzajemnie.

Czytaj więcej...

Jeżdżę z głową – program zajęć narciarskich dla uczniów klas trzecich

Siedmioro chętnych dzieci z naszej szkoły wzięło udział w  programie „Jeżdżę z głową” realizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy i znanej polskiej snowboardzistki,  posłanki na Sejm RP Jagny Marczuajtis-Walczak skierowanym do uczniów kl. III szkół podstawowych, nieumiejących jeździć na nartach, dla których zorganizowano kursy nauki jazdy na nartach w formach szkoleń weekendowych.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

7 lutego br. obchodziliśmy Dzień  Babci i Dziadka.  Licznie przybyłym Seniorom zaprezentowaliśmy „uśmiechnięte strofy Julian Tuwima”, wiersze, które jednakowo bawią nas i bawiły w dzieciństwie naszych gości. Poetyckie igraszki z wierszami okrasiliśmy popisami tanecznymi , w tym wspólnie, przez wszystkie klasy zatańczoną „Czekoladą” .

Czytaj więcej...

Święto Patrona Szkoły - inauguracja Roku Juliana Tuwima

Dzień  30 stycznia 2013 r. był to dla społeczności naszej szkoły nie lada wydarzeniem. Podczas tegorocznych obchodów Święta Patrona Szkoły zainaugurowany został w naszej placówce Rok Tuwimowski. Nie dziwi zapewne nikogo wielka radość jaką odczuwamy przy tej okazji, gdyż jako jedyna w gminie szkoła nosząca imię poety czujemy się szczególnie wyróżnieni decyzją Sejmu, który na grudniowym posiedzeniu przyjął ustawę w sprawie ustanowienia roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
25 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało
251 dni