Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego „Dniem Nauczyciela”.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zgromadzonych gości: nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, ks. Tadeusz Dziedzic, ks. Jan Zając, ks. Dominik Popielarczyk oraz emerytowani nauczyciele. Następnie Pani Dyrektor przekazała głos uczniom.

Uroczystość podzielona została na dwie części. Pierwsza część prowadzona była przez pierwszoklasistów pod kierunkiem Pani Elżbiety Jakubiak. Młodzi artyści zaprezentowali szereg piosenek i wierszyków, dzięki którym oficjalnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej. Druga część uroczystości prowadzona była przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawcy – Pana Mateusza Dąbrowy. Uczniowie zaprezentowali program satyryczny, w którym zwrócili uwagę m.in. na potrzebne gadżety dla współczesnego nauczyciela oraz typowe zachowania uczniów podczas lekcji. Występ szóstoklasistów publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Śladami historii... - klasa VII i VIII w Krakowie

9 października 2019 r klasa VII i VIII wraz z opiekunami p. Marią Fryc, p. Anną Kołodziejczyk oraz p. Renata Szczypką udała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej na temat walki Polaków o niepodległość.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie Cinema City i obejrzenie „Legionów”- polskiego filmu wojennego, którego akcja rozgrywa się w latach walki o wolną Polskę, podczas I wojny światowej. Historie fikcyjnych bohaterów wzorowano na losach prawdziwych legionistów, zaś głównym wątkiem filmu jest miłość Józka Wieży, dezertera z armii carskiej i ułana Tadka Zbarskiego do Oli Tubilewicz, dziewczyny z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego. Głowni bohaterowie stykają się ze znanymi z historii Polski postaciami: brygadierem Józefem Piłsudskim, porucznikiem Stanisławem Kaszubskim ps. „Król”, rotmistrzem Zbigniewem Dunin-Wąsowiczem i porucznikiem Jerzym Topór-Kisielnickim (pl.wikipedia.org/wiki/Legiony). Rzeczywiste sceny batalistyczne oraz kulisy powstania Legionów Polskich - polskiej formacji wojskowej wywarły wielkie wrażenie na wszystkich widzach zgromadzonych tłumnie w sali kinowej.

Czytaj więcej...

WIELKA ZBIÓRKA

W dniach od 23 września do 7 października nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce makulatury i elektroodpadów. Organizatorem akcji był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej we współpracy z Zakładem Przetwarzania Odpadów EKOPARTNER.

Pierwszym etapem było spotkanie edukacyjne na temat ekologii i surowców wtórnych. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy czwartej, którzy zostali poinformowani, jak należy poprawnie i bezpiecznie segregować odpady w gospodarstwach domowych.

W kolejnym etapie wszyscy uczniowie uczestniczyli w zbiórce makulatury i elektrośmieci. Dnia 8 października zostało odebrane 480 kg makulatury. W ogromnym zakresie naszą akcję wsparła biblioteka szkolna, która przekazała nieaktualne już podręczniki w liczbie 1596 sztuk.

Czytaj więcej...

IX ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 4 X 2019 uczniowie wraz z nauczycielem matematyki, Panią Małgorzatą Łabuz, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu konkursach – plastycznym na wykonanie plakatu promującego i zachęcającego do nauki tabliczki mnożenia oraz na przebranie za dowolną postać związaną z matematyką. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Matematycznego stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
22 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało
40 dni