Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Naturalność - wyróżniona w Limanowej

O tym, że warto brać udział w konkursach wiedzą doskonale uczniowie. Tym razem nasza szkoła wzięła udział w IV edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat” organizowanego przez Miejska Bibliotekę Publiczna i Starostwo Powiatowe w Limanowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu była promocja najpiękniejszym miejsc i walorów regionu, uchwycenie na fotografii przyrodniczych zjawisk, urokliwych zakątków i architektonicznych perełek.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie „człowiek”, gdzie dominował portret i czarno-białe ujęcie tematu oraz „pejzaż”. Obecni na podsumowaniu Jan Puchała - starosta i Mieczysław Uryga – wicestarosta wyrazili uznanie za duże zaangażowanie uczestników konkursu. Dyrektor biblioteki – Joanna Michalik podziękowała szkołom, które tak licznie odpowiedziały na zaproszenie.

 

W konkursie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienie zdobył Karol Górecki uczeń klasy V b ujmując komisję konkursową naturalnością ukazaną na fotografiach. Piękne kasińczańskie krajobrazy oraz postacie ukazane na zdjęciach, pochłonięte pracą w sposób szczególny spodobały się komisji. Konkurencja była duża, gdyż do organizatorów wpłynęło ponad 300 fotografii z całego powiatu. Karol odebrał wyróżnienie oraz nagrody, a wśród nich cenny zegarek firmy Casio.

Delegacja reprezentująca szkołę przywiozła dla wszystkich uczestników konkursu dyplomy za udział oraz drobne upominki, które zostały wręczone z rąk pani dyrektor podczas apelu szkolnego.

Niech podsumowaniem będą słowa przewodniczącego komisji Piotra Droździka, iż każda wystawa własnych prac to dla fotografa ogromne święto!

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla naszego szkolnego fotografa Karola Góreckiego.

 

 

Opiekun konkursu Małgorzata Knapczyk

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni