Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wigilijny nastał czas!

Nie ma chyba bardziej oczekiwanego czasu niż ten świąteczny. W każdym domu pachnie pysznymi wypiekami, rodzice uwijają się ze świątecznymi przygotowaniam, a choinka już czeka, żeby ustroić ją w przepiękne lampki i zawiesić na niej bombki.

W naszej szkole jak co roku czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa zakończyła szkolna wigilia, która odbyła się 21 grudnia 2018 roku jak zawsze na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i pracowników szkoły oraz zaprosiła na Jasełka, które w tym roku przygotowała klasa 4a wraz ze swoim wychowawcą Panią Sylwią Dąbrową.

Przepiękna inscenizacja narodzenia małego Jezusa w ubogiej stajence betlejemskiej na każdym z nas zrobiła ogromne wrażenie. Cudowne stroje, rekwizyty oraz przejmujące wierszyki wszystkich wprawiły w cudowny, świąteczny nastrój. Za co z serca dziękujemy uczniom klasy 4a oraz Pani Sylwii.

 

Po części artystycznej nadszedł czas życzeń. Życzyliśmy sobie zdrowia, szczęścia, miłości, niejednokrotnie też słychać było życzenia pieniędzy i wytrwałości. Najważniejszy jest jednak fakt, że bożonarodzeniowa atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym na sali osobom .

Pełni świątecznych wrażeń wracamy do domu, aby teraz tam, wspólnie z naszą rodziną oczekiwać na przyjście Zbawiciela Świata. Do szkoły wracamy już w 2019 roku. Jaki on będzie? To się okaże, ale życzymy sobie, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija.

 

Paulina Gibadło

 

 

Kiedyś trzej mędrcy ze Wschodu
rzucili rodzinne gniazda,
by odbyć podróż w nieznane,
gdzie wiodła ich lśniąca gwiazda.
Choć droga była niełatwa,
trudy znosili z ochotą,
niosąc bogactwa swych krajów-
mirrę, kadzidło i złoto.
A gdy Dzieciątko ujrzeli,
upadli przed Nim na twarze,
nie wiedząc, co tak naprawdę
przynieśli Maleństwu w darze.
Że znosząc trudy podróży
za gwiazdą lśniącą na niebie
ofiarowali Dziecinie
największy dar - samych siebie.
Ja także chcę pójść ich śladem,
ku Gwieździe, co w dali lśni,
by zanieść w darze Dzieciątku
swe serce, uśmiech i łzy.

 

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie przy blasku choinki i wspólnym śpiewie kolęd wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom życzą Dyrektor, Wicedyrektor, nauczyciele oraz pracownicy szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej

 

 

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni