Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

„Żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto!” – przedszkolaki ślą życzenia swoim babciom i dziadkom.

Dzień 10 stycznia 2019 roku, zapisze się w pamięci wszystkich babć i dziadków najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której swoimi występami zachwycały nas dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Czesława Łabuz, witając tłumnie zgromadzonych gości, składając im serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz zapraszając wszystkich na program artystyczny. Mali artyści wspólnie zgromadzili się na scenie i rozpoczęli swój występ od odśpiewania piosenki. Następnie wybrzmiewały pięknie recytowane wiersze i szczerze wypowiadane życzenia, przeplatane co jakiś czas głośnym i radosnym śpiewem. Swój talent aktorski przedszkolaki pokazały, wykonując inscenizację do wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Powodzenie przygotowanego występu zawdzięczamy wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych.

Kolejnym punktem programu, było przedstawienie jasełkowe, zaprezentowane przez uczniów klasy 4a, przygotowanych przez Panią Sylwię Dąbrowę. Wspaniałe stroje, zaśpiewane i zagrane przez zespół muzyczny kolędy, przypomniały wszystkim zgromadzonym gościom, o trwającym nadal bożonarodzeniowym okresie i wprowadziły w świąteczny nastój. Jednak przedszkolaki miały w zanadrzu niespodziankę dla swoich babć i dziadków.

Wywołując ogromną radość i szeroki uśmiech na twarzach swoich bliskich, wykonali starannie przygotowany układ taneczny. Ten punkt programu podobał się tak bardzo, że mali tancerze poproszeni zostali o powtórzenie swojego występu. W tej świątecznej atmosferze, rozpoczęło się wspólne kolędowanie, którego nie mogło zabraknąć podczas obchodów Święta Babci i Dziadka.

Dziadkowie z wielką radością oglądali występy swoich wnucząt, a spędzony czas umilił im słodki poczęstunek, przygotowany przez przedstawicieli Rady Rodziców. Duma, radość i wzruszenie wypisane na twarzach dziadków dodawały maluchom odwagi i zapału do prezentowania się na scenie, w przypadku niektórych dzieci, po raz pierwszy. A szczery uśmiech i pięknie wypowiedziany wiersz, był dla wszystkich babć i dziadków największym prezentem.

red. Monika Olesek

Dzisiaj jest
Czwartek
22 sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało
132 dni