Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

5-20 października – To wtedy odbył się Europejski Tydzień Kodowania. W tym czasie uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielką informatyki Panią Grażyną Słowik mieli okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w kodowaniu. Dużą popularnością cieszyły się roboty - Photony, które zostały zakupione przez nasza szkołę – uczniowie mieli mnóstwo pomysłów na tworzenie programów, czemu towarzyszyło dużo radości oraz zainteresowania w szczególności ze strony osób, które miały styczność z Photonami pierwszy raz. Uczniowie bardzo chętnie korzystali również z innej formy możliwości kodowania jaką wspólnie wybraliśmy, a było to kodowanie w Minecrafcie na stronie code.org.

W związku z tym, że Minecraf jest lubianą grą przez uczniów, to możliwość tworzenia własnych programów w tej grze była nie lada wyzwaniem ale przede wszystkim ogromną zabawą.

Z pewnością będziemy brać udział w kolejnych edycjach Europejskiego Tygodnia Kodowania w kolejnych latach.

Grażyna Słowik

 

Dzisiaj jest
Środa
8 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop, Wirginia
Do końca roku zostało
177 dni