Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Jesienią w Rabce

24 października, korzystając z wyjątkowo słonecznej aury, klasy młodsze wybrały się na wycieczkę do Rabki. Głównym celem tego „jesiennego wypadu” było obejrzenie spektaklu pt. „Karius i Baktus”, który to idealnie wpisuje się w realizację konkursu „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, do którego planujemy przystąpić oraz do działań naszej palcówki w ramach „Szkoły promującej zdrowie”.

Pełen humoru ale zarazem niosący prozdrowotne przesłanie spektakl był też dla nas swoistym pożegnaniem ze starym pomieszczeniem teatru. Jak zapewnili nas pracownicy, w następnym sezonie, „Rabcio” będzie nas gościł już w nowym gmachu. Obejrzeliśmy przy okazji tę nowoczesną budowlę, niestety tylko z zewnątrz, gdyż wokół trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Cieszy nas ta wiadomość bardzo bowiem tak prestiżowa instytucja kulturalna w „mieście dzieci” zasługuje na godną siedzibę.

 

Planując kolejne wyjazdy do Rabki wychowawcy zapoznali uczniów z ofertą muzealną miasta. Zachęcić do tego miało zwiedzanie zewnętrznej ekspozycji Muzeum Orkana, którego drewniany budynek zaintrygował wielu chłopców, a zadumany nad „zagórzańską dziedziną” sam Orkan przekonująco do tego zapraszał.

red. E. Jakubiak

Dzisiaj jest
Środa
8 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Adrian, Adrianna, Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Kilian, Prokop, Wirginia
Do końca roku zostało
177 dni