Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Ogłoszenie

Drodzy Rodzice!

I.

15, 16 i 17 kwietnia to terminy egzaminów ósmoklasisty. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I - VII. Uczniowie tych klas mogą być objęci opieką świetlicową w szkole.

II.

Od 18 do 23 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. (18,19 i 23 kwietnia – dla chętnych uczniów odbywać się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze).

III.

25, 26 i 27 kwietnia to dni, w których odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze według tygodniowego planu lekcji.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wykonania prac konkursowych z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Uczniowie klas I-VIII wykonują plakat o tematyce ekologicznej w formacie A3 z wykorzystaniem surowców wtórnych i zawierający treści ekologiczne: recykling, ochrona gatunków zagrożonych, postawy proekologiczne.

Przedszkolaki wykonują zabawkę z zawieszką z wykorzystaniem surowców wtórnych .

Termin 24 kwiecień 2019

 

„Idzie do Nas Wiosna, słoneczna, radosna”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W dniu 21 marca 2019 r., w pierwszym dniu wiosny, tradycyjne jak co roku, wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z kolorowymi transparentami i balonami przemaszerowały drogą przy akompaniamencie tamburyn i  bębenków krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dość wysoka, jak na tę porę roku temperatura, dlatego wszystkie grupy postanowiły szukać pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu:

Czytaj więcej...

,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

15.03.2019r. odbyło się spotkanie dzieci klas młodszych z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Limanowej. Panowie przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie dzieci mogą napotkać podczas pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem maszyn i urządzeń specjalistycznych. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. Bezpieczeństwo dzieci na wsi oraz film edukacyjny: Rodzina Porażków przedstawiający różne sytuacje niebezpieczne dla dzieci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas prac i zabaw w gospodarstwie rolnym. 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Czwartek
25 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało
251 dni