Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Ogłoszenie

Dnia 23.09.2020r o godzinie 15:00 odbędzie na sali gimnastycznej
(z zachowaniem reżimu sanitarnego- obowiązkowo maseczka i dezynfekcja rąk) zebranie z rodzicami i spotkanie z wychowawcami klas.

Na spotkanie została zaproszona Pani Katarzyna Kudyba z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR

Temat: „Ogarnij dziecko w sieci- Profilaktyka uzależnień behawioralnych.

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

Tradycyjnie Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Te niepowtarzalne eksponaty łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Przy każdej ławce jest umieszczony kod, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka. Wystawy odbywają się m.in. w Krakowie - Galeria Kazimierz. Zapraszamy do zwiedzania.

Czytaj więcej...

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym „Pszczoła w obiektywie”

Konkurs fotograficzny organizowany jest w ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom”, który realizowany jest dzięki otrzymanej dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. ”Małopolska Pszczoła” 2020r.

Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 14.09.2020r. do 11.10.2020 r. Skierowany jest do mieszkańców powiatu limanowskiego i polega na wykonaniu fotografii (maksymalnie 3 zdjęcia) pszczoły/pszczół lub innych owadów zapylających. W regulaminie konkursu nie ma ograniczeń wiekowych w związku z tym zdjęcia nadsyłać mogą zarówno najmłodsi mieszkańcy powiatu, jak i starsi.

Czytaj więcej...

Biblioteka

Drodzy Czytelnicy!

Przed wizytą w Bibliotece szkolnej prosimy o zapoznanie się z nowymi procedurami dotyczącymi korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zasadami bezpieczeństwa oraz ze zmianami w organizacji pracy biblioteki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wszelkie informacje zamieszczone są w zakładce Biblioteka szkolna.

 

 

M. Knapczyk

Dzisiaj jest
Sobota
19 września 2020
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir
Do końca roku zostało
104 dni