Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

XIII spotkanie w Krainie Radości

 

Po raz XIII łaskawe niebo obdarzyło słonecznym uśmiechem Krainę Radości, która zagościła w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Malej by dedykować rodzicom z okazji ich święta artystyczne występy swoich wychowanków. Otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Szkoły – p. Czesława Łabuz w towarzystwie p. Jana Chorągwickiego – Przewodniczącego Rady Gminy Mszana Dolna, witając serdecznie zebranych i życząc wielu wrażeń ze wspólnej zabawy w rodzinnym gronie.  

Czytaj więcej...

II Forum Samorządów Uczniowskich

 

 

Dnia  23.05.2013 członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Ewelina Mucha,  Marcelina Joniec oraz Agnieszka Nawara wraz z opiekunem p. Anną Kołodziejczyk uczestniczyły w II Forum Samorządów Uczniowskich pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mszana Dolna w ZSM Nr 1 w Mszanie Dolnej.

           

Czytaj więcej...

Patronowie Naszych Szkół

 

 

       21 maja 2013 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbył się VII Konkurs „Patronowie Naszych Szkół”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Udział w konkursie polegał na zaprezentowaniu wywiadu z patronem lub o patronie szkoły.

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

„My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy…”
– pasowanie na czytelnika

 

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Dlatego 16.05.2013 r. przed uczniami kl. I otworzyły się drzwi do pięknego kolorowego świata książek. Wychowawczyni pani Jolanta Wójcik przyprowadziła swoich wychowanków do biblioteki i  stwierdziła ,że jej podopieczni są już gotowi zostać prawdziwymi czytelnikami, gdyż znają cały alfabet i potrafią czytać.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna w wykonaniu aktywu bibliotecznego i członków koła historycznego, którzy wcielili się w postacie bajkowe. Były to: wróżki, Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kopciuszek i inne. Następnie przybyła najważniejsza postać Królowa Biblioteki - Książka .

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni