Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wszyscy czytają Tuwima cd..

Słowa malowane…

Kolejnym gościem, po kwietniowej wizycie Wójta, który wziął udział w akcji „Wszyscy czytają Tuwima” prowadzonej w ramach trwającego Roku Tuwimowskiego był pan Jan Chorągwicki – Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna. Jemu w udziale przypadła interpretacja najbardziej bodaj znanego  tekstu poety; „Lokomotywa”.  
W progach naszej, tętniącej mnogością artystycznych przedsięwzięć, patronackiej szkoły gościa powitała gospodyni -  pani dyrektor Czesława Łabuz.
Pan przewodniczący ujął nas  bezpośredniością  w relacjach z młodymi słuchaczami, którzy zachęceni i ośmieleni zadali mu szereg pytań odnoszących się do jego dziecięcych  wspomnień, zainteresowań i czytelniczych fascynacji.

Czytaj więcej...

Mamy mistrza!Miło nam się pochwalić, że w I Gminnym Konkursie Matematycznym „Łamigłówki mądrej główki” , adresowanym do uczniów klas III szkoły podstawowej, który odbył się 7  maja 2013 r. w Lubomierzu nasz kolega, uczeń klasy III – Piotr Płoskonka zajął I miejsce. Gratulujemy.   Kasinczanską „dwójkę” reprezentowali: Piotr Płoskonka – nasz zwycięzca oraz Marcin Stożek.    

Czytaj więcej...

Wszyscy czytają Tuwima

                    

 Spotkanie z Wójtem Gminy – p. Bolesławem Żabą     

Rok 2013, uznany Rokiem Juliana Tuwima to wspaniała okazja do czytania utworów poety, którego pierwsze wiersze dla najmłodszych opublikowano już pod koniec lat trzydziestych XX wieku.
            W dniu 11 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole  Wójta Gminy Mszana Dolna Pana Bolesława Żabę. Było to niezwykłe wydarzenie dla naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali dowcipnych utworów, odczytanych ze swobodą i interesującą interpretacją pana Wójta. Poezja dziecięca odczytana przez Pana Wójta wzruszyła nas i rozbawiła, za co serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej...

Dziękujemy naszym Strażakom

 9 maja  br. w progach naszej szkoły gościliśmy dh. Marka  Szczypkę – naczelnika kasinczańskiej jednostki OSP, a zarazem Komendanta  Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP  w Mszanie Dolnej oraz dh Michała Stożka, ojca jednej z uczennic klasy I.

 

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni