Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Dzień Matki

Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka.

(abp S. Wielgus)

Dzień Matki to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy nasze Mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. To uroczystość, która od zawsze jest celebrowana w naszym przedszkolu. Nauczyciele wraz z przedszkolakami bardzo chętnie organizują przedstawienia artystyczne, podczas których dzieci recytują wierszyki i śpiewają piosenki dla swych mam. Przyjęciom na cześć rodziców zawsze towarzyszy wiele atrakcji, jednym z nich jest wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków dla rodziców.

W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, niestety nie możemy świętować tego dnia wspólnie. Jednak nasze Kochane przedszkolaki zadbały o to aby w takim dniu każda mama poczuła się naprawdę wyjątkowo. Misie, Jeżyki oraz Wiewiórki pięknie nauczyły się piosenki dla mamy oraz wykonały śliczne laurki. Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków, że pokazały jak bardzo kochają swoje mamy.

Czytaj więcej...

Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z informacjami oraz z instrukcją dla uczestnika konkursu znajdującymi się na stronie https://www.kangur-mat.pl/?fbclid=IwAR2cQbuEoGn4jXZPRi1-Q_yRyyF8o89gRkNi55p3__LHjuxpNv1oJd0BILs

Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym. Terminarz jest następujący:

Czytaj więcej...

HARMONOGRAM STOPNIOWEGO POWROTU DO SZKÓŁ – GMINA MSZANA DOLNA

od 18 maja:

  • będzie można prowadzić zajęcia specjalistyczne, w tym zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze, rewalidacyjne i wczesnego wspomagania rozwoju,

  • możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju,

  • jeżeli jest zapotrzebowanie zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze,

  • w przypadku, gdy rodzice zdecydują się na pozostanie z dzieckiem w domu – zajęcia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zostają zawieszone do 29 maja 2020.

  • rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki. Szczegółowe rozwiązania dotyczące trybu zgłaszania chęci uzyskania opieki nad dzieckiem, określi dyrektor danej placówki wspólnie z organem prowadzącym.

    Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pn. „Pani Wiosna”

W kwietniu br. Świetlica oraz Biblioteka szkolna zorganizowały Konkurs Plastyczny pn. „Pani Wiosna”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy ukazującej Panią Wiosnę dowolnymi technikami plastycznymi w formacie A4. Prace zostały przekazane organizatorom w nietypowy sposób,za pośrednictwem poczty gmail. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością. Wyłonienie zwycięzców  w dwóch kategoriach wiekowych okazało się nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni