Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Rocznica Konstytucji 3 maja

W przeddzień majowego, dłuższego w tym roku weekendu, zgromadziliśmy się na uroczystej akademii upamiętniającej rocznice powstania Konstytucji 3 Maja -  ustawy zasadnicza z 1791 roku uchwalonej  na Sejmie Czteroletnim przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, będącą wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze i ustalająca podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Czytaj więcej...

Dzień służby zdrowia

25 kwietnia gościliśmy w szkole przedstawicieli miejscowej służby zdrowia sprawujących opiekę medyczną nad społecznością uczniowską naszej szkoły; doktor Danutę Mrażek oraz pielęgniarkę – Marię Lis.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

23 kwietnia br. ustrojeni świeżą zielonością wyrażona naszym strojem spotkaliśmy się na szkolnych obchodach Dnia Ziemi. Prelekcję dotyczącą szkodliwego oddziaływania działalności człowieka na środowisko oraz samej historii ustanowienia święta naszej planety przygotowali w formie interesujących prezentacji członkowie szkolnego koła przyrodniczego klas starszych pod kierunkiem p. Marii Fryc. Uzupełnieniem tych wiadomości był program artystyczny, który zaprezentowany w formie przedstawienia był obrazową lekcją ekologii.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata

Po raz kolejny wzięliśmy udział w wiosennej akcji porządkowej, która współorganizowana przez Urząd Gminy w Mszanie Dolnej nosi nazwę : „Sprzątanie  gminę – wiosna 2013”.

Przedłużająca się zima i niestety wciąż jeszcze niska świadomość ekologiczna społeczeństwa  odsłoniła obrazy, które dają wiele do myślenia.  Na samych zaangażowanych w akcję porządkową uczniach naszej szkoły też zrobiły miejscami szokujące wrażenie. Zebraliśmy w najbliższej okolicy  kilkadziesiąt pełnych worków śmieci, które przy okazji uczyliśmy się segregować. Mamy też nadzieję, że szeroko komentowana ustawa śmieciowa, która wchodzi w życie w lipcu przyczyni się do poprawy stanu naszego środowiska.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni