Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Powrót dzieci do przedszkola.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej informuje, iż decyzją organu prowadzącego: zarządzenie nr 82/20 Wójta Gminy Mszana Dolna z dnia 13 maja 2020 r. liczba dzieci zgłoszonych przez rodziców do oddziału przedszkolnego w celu objęcia opieką wychowawczą w czasie epidemii powinna wynosić co najmniej 5 dzieci, wówczas szkoła może podjąć decyzję o wznowieniu zajęć w oddziałach przedszkolnych po uprzednim powiadomieniu o tym fakcie Wójta Gminy.

Jeśli zmieniła się sytuacja rodzinna , zawodowa Waszej rodziny, prosimy zgłaszać potrzebę objęcia dziecka opieką przedszkolną telefonicznie lub przez dziennik elektroniczny.

Zostały opracowane procedury bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID – 19, dokument będzie znajdował się na stronie internetowej szkoły, rodzice zainteresowani powrotem dziecka do oddziału przedszkolnego zobowiązani są do zapoznania się treścią dokumentu i stosowania do jego zapisów a także wypełnienia oświadczenia oraz deklaracji zgłoszenia woli uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w czasie epidemii COVID-19 stanowiących załączniki do Procedury Bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Otwarcie Orlika

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej informuje, że po przeprowadzonej diagnozie potrzeb uczniów naszej szkoły, które wykazało duże zainteresowanie organizowanymi zajęciami na Orliku, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Wójta Gminy Mszana Dolna informuję, że od 18 maja 2020 r. Orlik będzie udostępniony zainteresowanym.

Animatorami prowadzącymi zajęcia będą Pani Natalia Malec i Pan Mateusz Dąbrowa, którzy dbać będą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i wytycznych Ministerstwo Sportu obowiązujących na Orliku w czasie epidemii COVID-19 między innymi:

1. Osoby uczestniczące w zajęciach muszą być zdrowe i złożyć stosowną kartę zapisu na zajęcia.

2. Przed zajęciami organizowanymi przez animatorów odbywać się będzie pomiar temperatury.

Czytaj więcej...

Sady „zimnych ogrodników” widziane oczami pierwszoklasistów.

 

Za sprawą ożywczego deszczu rozkwitła wokół nas wiosna i choć „zimni ogrodnicy” i ”zimna Zośka” trochę ostudzili temperaturę, to trzeba przyznać, że taki to już ich odwieczny przywilej, który potwierdzają znane od stuleci przysłowia:

  • Pankracy, Serwacy, Bonifacy chłodem się znaczą i zwykle płaczą.

  • Pankracy, Serwacy i Bonifacy - źli na ogrody chłopacy.

  • Majowa Zofija bzy nam porozwija.

Zachowana w przysłowiach ludowa mądrość świadczy o wnikliwej obserwacji pogody przez naszych przodków. Zachęcam przy tej okazji do poznawania znaczenia przysłów; powiedzeń może rzadziej stosowanych w mowie dzisiejszej młodzieży ale  przez starszych chętnie używanych w różnych okolicznościach życia.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA MAJOWE W KLASIE III.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali galerię prac plastycznych z okazji pięknych świąt majowych. Może się zainspirujecie i spróbujecie wykonać podobne w domu?

Maj to miesiąc radości, bogaty w ważne dla każdego Polaka wydarzenia. Święta majowe, 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły budzą w nas niezwykle emocje. To wspaniały czas na przybliżenie uczniom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Klasa III na zajęciach zdalnych omawiała temat „Demokracja- ważne słowo”. Uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych „Umajonym świętom”. Podsumowaniem całotygodniowej przygody z treściami patriotycznymi było wykonanie pracy technicznej „Witaj maj, trzeci maj! – patriotyczny bukiet”.

Wzbudzenie u uczniów zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prac plastyczno – technicznych w wykonaniu uczniów klasy III.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest
Poniedziałek
8 sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz
Do końca roku zostało
146 dni