Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036
Drukuj

Rok 2013/2014 rokiem "Szkoły w Ruchu"

Rok szkolny 2013/2014 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło „Rokiem Szkoły w Ruchu”

Celem tej inicjatywy jest rozwój i upowszechnienie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W ramach Roku Szkoły w Ruchu uczniowie byli i są zachęcani nie tylko do jak najczęstszego uprawiania sportu, ale też do prawidłowego odżywiania. MEN chciało w ten sposób uzmysłowić uczniom, że prowadzenie zdrowego trybu życia ściśle łączy się z kondycją i dobrym samopoczuciem, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i własne możliwości, a także jest przepustką do osiągania sukcesów.

"(...) Proponuję, aby rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny był Rokiem Szkoły w Ruchu i zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do jego organizacji i aktywnego w nim udziału. Ucząc się i pracując, nie zapominajcie o tym, jak ważny dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeźdźcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.(...) – pisze w liście skierowanym do społeczności szkolnych Minister Edukacji Narodowej, Krystyna Szumilas

Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli? Przede wszystkim skupianie większej uwagi na aktywności fizycznej uczniów, zachęcanie do bardziej aktywnego wypoczynku, a także większą dbałość o ich zdrowie. W trakcie realizacji programu Roku Szkoły w Ruchu uczniowie byli zachęcani do ruchu nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale też po lekcjach. Ponadto zdobywali wiedzę jak skutecznie podzielić czas na naukę, aktywny wypoczynek i realizowanie własnych zainteresowań.

Nasza szkoła także aktywnie włączyła się w realizację tego przedsięwzięcia. Aby otrzymać tytuł Szkoła w Ruchu, musieliśmy  spełnić i udokumentować trzy z dziewięciu podanych w regulaminie akcji zadań.
Podjęliśmy się tego zadania, czego rezultatem są nasze następujące działania:

Obszar 1:  Ruch w szkole i przedszkolu

Kształtujemy szybkość podczas zabaw i gier bieżnych

Doskonalimy uderzenia kijem na bramkę

Dzięki zajęciom sportowym w naszej szkole dzieci poznają wiele różnorodnych form aktywności ruchowej.  Od początku roku szkolnego prowadzone były zajęcia z  piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki, unihokeja, rugby, tenisa stołowego, zajęcia z gimnastyki, piłki ręcznej. Przed uczniami jeszcze zajęcia z lekkoatletyki i gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Aktywność uczniów  na zajęciach wychowania fizycznego wpływa na podnoszenie poziomu własnej sprawności ruchowej, wzmacnianiu i hartowaniu organizmu, integracji z grupą rówieśników, wspólnym przeżywaniu zwycięstw i porażek. Ruch sprawia wszystkim ogrom przyjemności i radości dlatego zajęcia wychowania fizycznego są tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich uczniów.

Konkursy i zawody sportowe

Zabawy z piłką

O tym, jak duże znaczenie dla dzieci przedszkolnych mają różnorodne formy ruchu można się przekonać podczas organizowanych dla nich zabaw ruchowych, ćwiczeń porannych, ćwiczeń gimnastycznych, gier sportowych z regułami, spacerów, czy wycieczek. Dlatego  tak ważne jest  codzienne tworzenie warunków sprzyjających  spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej przedszkolaków, a przez to rozwijanie ich sprawności fizycznej.  Systematyczny i czynny  udział  dzieci w grach , zabawach ruchowych i gimnastyce jest okazją do wpajania zasad uczciwej rywalizacji, a przede wszystkim  okazją do wspaniałej zabawy , której towarzyszy dużo radości i uśmiechu na twarzach dzieci. 

Konspekty w załączniku

Obszar 2: Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

Rugby tag – bezkontaktowa odmiana rugby

Wyścigi rzędów – rywalizacja międzyklasowa

Alternatywne formy zajęć wychowania fizycznego mają na celu przystosowanie oferty szkoły do oczekiwań i potrzeb uczniów. Zapewnienie różnorodności zajęć pozwala na odkrywanie nowych pasji, zwiększania zainteresowań uczniów zajęciami sportowymi. Wśród alternatywnych form zajęć w naszej szkole możemy wymienić treningi piłkarskie, zajęcia rugby tag – bezkontaktowa odmiana rugby, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia taneczne, zajęcia z jazdą na rowerze przygotowujące do konkursu BRD. Warto podkreślić że w zajęciach alternatywnych często ważnym elementem jest wykorzystanie uwarunkowań lokalnych i tradycji środowiskowych.

 

Obszar 3: Edukacja zdrowotna

Czynniki wpływające na zdrowie człowieka

Każdy z nas wie jak ważnym elementem jest dbanie o własne zdrowie. Dlatego bardzo istotnym czynnikiem w pracy naszej placówki jest wdrażanie do zdrowego stylu życia. Uczniowie dowiadują się na zajęciach jak ważny dla naszego organizmu jest regularny ruch, zdrowe odżywianie czy higieniczny tryb życia. Na własnych przykładach uczniowie podają dobre praktyki, które wykorzystują w swoim życiu codziennym. Wymiana poglądów na temat  dobrych praktyk jest cenną wskazówką dla nauczycieli, uczniów i rodziców odnośnie zdrowego stylu życia.

Konkurs wiedzy o zdrowiu „W zdrowym ciele zdrowy duch”

„W zdrowym ciele zdrowy duch” taka idea przyświecała szkolno-przedszkolnemu konkursowi wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej. 20.03.2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego sześciolatków wraz z uczniami klasy pierwszej wzięły udział we wspólnej zabawie. Jej głównym celem było poszerzanie wiedzy najmłodszych na temat profilaktyki zdrowotnej, zasad zdrowego żywienia, a także nabywanie przez nich prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.  Z dumą  musimy przyznać, że nawet najmłodsi znają  zasady higieny i zdrowego odżywiania. Nikomu nie straszne było zjedzenie plasterka cytryny czy też wypicie mleka przez słomkę. Wszyscy wiedzą, że przed posiłkiem należy umyć ręce, a że do mycia zębów służy pasta i szczoteczka nikogo nie trzeba było przekonywać. Wspólnie spędzony czas, moc wrażeń i zdrowa rywalizacja pozytywnie wpłynęły  na  integrację dzieci z oddziału przedszkolnego z uczniami z klasy pierwszej ale przede wszystkim na lepsze zrozumienie przez nich znaczenia czystości  oraz konieczności spożywania potraw niezbędnych dla zdrowia.

Turniej sportowy z okazji Światowego Dnia Bicia Rekordów

13.11.2013 roku zorganizowany został przez wychowawców oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej szkolno-przedszkolny turniej  sportowy przeprowadzony z okazji  Światowego Dnia Bicia Rekordów. Nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej w obecności  Dyrektora szkoły pani Czesławy Łabuz złożyli uroczyste przyrzeczenie. Mali sportowcy zobowiązali się do przestrzegania zasad fair play. I właśnie w duchu zdrowej rywalizacji cztery drużyny Gumisie, Smerfy, Krasnale i Muminki  dzielnie uczestniczył we wszystkich sportowych konkurencjach. A o tym, że nie łatwe to było zadanie przekonać się mogli wszyscy, którzy z zapałem dopingowali naszych małych sportowców. Wspólna zabawa, uczciwa gra i wspaniałe kibicowanie stało się dobrą okazją do rozwijania sprawności ruchowych, promowania zdrowego stylu życia oraz integracji dzieci przedszkolnych z kolegami  z klasy pierwszej.

konspekty w załączniku

 

Obszar 5: Pozalekcyjne zajęcia sportowe

Jazda na nartach – „Jeżdżę z głową”

Już drugi rok z rzędu szkoła bierze udział w programie „Jeżdżę z głową” , którego pomysłodawczynią jest posłanka na Sejm RP p. Jagna Marczułajtis. W przedsięwzięciu, które ma na celu promocję Małopolski jako miejsca przyjaznego dla sportów zimowych i rekreacji, upowszechnianie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, jazdę w kasku oraz edukację ekologiczną biorą udział uczniowie III klas szkół podstawowych, nie umiejących jeździć na nartach. Dla naszych uczniów na stokach Śnieżnicy zorganizowano kurs nauki jazdy na nartach w formie 8 jednodniowych weekendowych wyjazdów. Z tej atrakcyjnej możliwości skorzystało w bieżącym roku 10 uczniów.

Treningi i udział w zawodach rugby tag

Bezkontaktowa odmiana rugby cieszy się w naszym środowisku dużą popularnością. Dzieci chętnie grają w rugby tag na zajęciach jak również po szkole na orliku pod okiem trenera Pana Łukasza Kościelniaka. Warto podkreślić iż uczniowie naszej szkoły zostali w tym roku v-ce mistrzami gminy w kategorii klas 4 i młodszych. 

Treningi i udział w zawodach piłki nożnej

Tradycje lokalne związane z grą w LKS Zenit Kasinka Mała, sięgają daleko daleko wstecz. Modernizacja obiektu sportowego, powstanie kompleksu boisk Orlik w obrębie szkoły, sprawiły że dzieci z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem podchodzą do zajęć z piłki nożnej. Trening prowadzone są od najmłodszych lat – od przedszkolaków, przez podstawówkę, gimnazjum, liceum, aż po seniorów. W każdej kategorii wiekowej grają nasi wychowankowie, aktualni uczący się w naszej placówce jaki  i absolwenci. Biorą oni udział w regularnych treningach sportowych, rozgrywają swoje mecze w lidze, jak również biorą udział  w turniejach piłkarskich i wyjazdach okolicznościowych na mecze piłkarskiej ekstraklasy do Krakowa.

Zajęcia ruchowo-taneczne

Od kilku lat prowadzone są w naszej szkole zajęcia ruchowo-taneczne przez instruktorów szkoły tańca Prestigue, które cieszą się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem. Nabyte umiejętności wykorzystujemy podczas organizowanych przez szkołę uroczystości i imprez środowiskowych

Obszar 7: Zajęcia niezorganizowane

Zajęcia taekwondo w klubie sportowym w Mszanie Dolnej

Uczeń naszej szkoły – Kamil Skolarus uczestniczy w zajęciach taekwondo w UKS KORYO Mszana Dolna. Kamil jest złotym medalistą rozgrywanego w Czechach turnieju Taekwondo Olimpijskiego Sokol Cup/ CEFTA – Turnieju Nadziei Olimpijskich oraz wielu innych prestiżowych osiągnięć w tej dziedzinie. Został również powołany do kadry wojewódzkiej w teakwondo olimpijskim. 31 marca 2014 r. Kamil otrzymał Nagrodę Wójta za wybitne osiągnięcia sportowe.

Zajęcia piłki nożnej w LKS „Zenit Kasinka Mała”

Rodzinna turystyka górska

Z roku na rok powiększa się w naszej okolicy grono osób wyruszających na górskie szlaki najbliższego naszemu sercu Beskidu Wyspowego. Jest to niewątpliwie zasługa organizowanych na Szlakach Papieskich mszy w intencji rychłej kanonizacji naszego Rodaka, szeroko zakrojona kampania „Odkryj Beskid Wyspowy” czy też imprezy plenerowe przy schroniskach. Liczne atrakcje i ciekawy program tych akcji wyciągają z domów kolejne rodziny, które w ten aktywny sposób spędzają wolny czas. Mamy w gronie uczniów naszej szkoły i takich, którzy zdobywają co roku komplet plakietek potwierdzających udział  w akcjach

Indywidualne biegi przełajowe

W Limanowej kolejny już raz odbyły się biegi przełajowe dla dzieci z klas podstawowych. Zawody te jak zwykle cieszyły się ogromną popularnością. Wzięło w nich udział około 500 najmłodszych amatorów ruchu z wszystkich szkół z terenu powiatu limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny Agnieszka Nawara i Sylwia Płoskonka, które w gronie 80 zawodniczek z rocznika 2002 zajęły kolejno 32 i 38 miejsce, zostawiając mnóstwo zdrowia i potu na dystansie 800 metrów. Wielkie gratulacje. Za rok będzie jeszcze lepiej. Natomiast rywalizacje z najlepszymi biegaczami w powiecie znowu na podium zakończył Marcin Płoskonka zajmując 3 miejsce w biegu na 1000 metrów w kategorii chłopców z rocznika 2002. Przypomnijmy że rok temu Marcin zajął drugie miejsce w powiecie a następnie powtórzył swój wynik na zawodach na szczeblu wojewódzkim. Tegoroczny rezultat pozwolił zakwalifikować się mu znów na etap wojewódzki.  

Wycieczki rowerowe

Tenis ziemny – zajęcia na Orliku

Pływanie

 

Obszar 8: Aktywność w gronie rodziny

Festyn rodzinny Kraina Radości

Po raz XIII łaskawe niebo obdarzyło słonecznym uśmiechem Krainę Radości, która zagościła w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Malej by dedykować rodzicom z okazji ich święta artystyczne występy swoich wychowanków. Jak co roku na scenie oglądaliśmy z zachwytem popisy taneczne, wokalne i interpretacje teatralne. Nie zabrakło wśród nich również  utworów Julian Tuwima, patrona szkoły, a jednocześnie patrona roku 2013. Gościem specjalnym, którego obecności coraz częściej domagają się mieszkańcy Kasinki była orkiestra dęta „Echo Gór” koncertująca pod kierownictwem kapelmistrza Franciszka Leżańskiego.Dodatkowymi atrakcjami festynu były sportowe rozgrywki zręcznościowe, w których udział ochoczo wzięli uczniowie i dopingowani przez nich rodzice. I tu zabawy było co niemiara! Organizatorzy zapewnili wszystkim chętnym wiele smakołyków oferowanych w stoiskach gastronomicznych, sklepiku, na zjeżdżalni dla dzieci i oczywiście w emocjonującej do samego końca loterii fantowej. W tym roku nagrodę główną - rower wylosowała Asia Kucharczyk,  nasza absolwentka, której przy okazji życzyliśmy relaksującego dojazdu do pracy nowym nabytkiem.

Dzień Dziecka – konkurs talentów

Podczas zeszłorocznego Dnia Dziecka każdy uczeń naszej szkoły mógł zaprezentować swoje uzdolnienia w konkursie „ Mam Talent” przygotowanym przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Ewelinę Muchę i Marcelinę Joniec. Uczestniczy byli oceniani w kilku kategoriach. „ Za oryginalność” nagrodę zdobyła Dorota Ptaszkowska z grupy przedszkolnej 5-latków prezentująca  piękny taniec baletowy. W tej kategorii nagrody pocieszenia trafiły w ręce: Marii  Stożek z klasy pierwszej, która zachwyciła nas swoją grą  na grzebieniu i Kamila Skolarusa z klasy V, który zaprezentował nam skomplikowany układ taekwondo. W kategorii piosenka  pierwsze miejsce zajęła Ewelina Karpierz z klasy VI, śpiewając piosenkę      „ Thunsand years”, drugie miejsce otrzymała natomiast Zuzanna Piwowar z klasy II, a trzecie zaś Mariola Wydra, która również wykazała się doskonałą znajomością języka angielskiego, śpiewając piosenkę pt. „ Stay”.W kategorii akrobacje największe wrażenie na jury wywarła Natalia Cież z klasy II, która swoim popisem oczarowała nie tylko sędziów, ale również całą publiczność. W kategorii plastycznej - szkicowanie ołówkiem w określonym czasie - zwyciężyła Agnieszka Żądło z klasy V,  II miejsce zajęła Maria Mucha z klasy II, natomiast III - Katarzyna Piwowarska z klasy V. W tańcu bezkonkurencyjni  byli chłopcy z oddziału przedszkolnego grupy 6-latków:  Filip Kaleta, Kamil Popławski i Stanisław Jakubiak. Brawurowo zatańczyli taniec „Czekolada”  zdobywając cenne nagrody. W grze na instrumencie I miejsce zajęła Gabrysia Masłowiec z klasy II, która pięknie zagrała na flecie ulubioną  pieśń Jana Pawła II pt. „ Barka”. Na  II miejsce zasłużył sobie  duet w składzie:  Anna Nawara (akordeon) i Martyna Stożek (flet poprzeczny) z klasy I. Popisy gitarowe zaprezentowała  Agata Jakubiak z klasy V zdobywając tym samym zaszczytne III miejsce. W ostatniej kategorii, którą była  recytacja, bezkonkurencyjny był Grzegorz Jakubiak z klasy III, który swoją interpretacją wiersza Wandy Chotomskiej urzekł wszystkich słuchających. W nagrodę chłopiec otrzymał „łapkę”, dzięki której zawsze  może powtórzyć owacje usłyszane po występie. Po zaprezentowaniu talentów, zmęczeni występami posililiśmy się znakomitymi zapiekankami, które przygotowały nasze wspaniałe mamy. Następnie odbyły się zawody sportowe „W Tuwimowie” – wyścigi rzędów w dwóch kategoriach wiekowych.  W  klasach młodszych prowadzenia podjęła się Pani Jolanta Wójcik, w klasach starszych Pani Agnieszka Świerk. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach w zespołach: Słowików, Trąbalskich, Tralalińskich i Krzykalskich. W przerwach dzieci oglądały filmy dziecięce i młodzieżowe wyświetlane przez projektory multimedialne. Nie zabrakło również miłej, słodkiej niespodzianki czyli pysznych lodów lubianych chyba przez wszystkie dzieci. Zmęczeni całym dniem zabaw z niecierpliwością wyczekiwaliśmy  ogłoszenia  wyników przez Panią Dyrektor. Obdarowani licznymi nagrodami uradowani wróciliśmy do domów.

„Jesienna, owocowo-warzywna zabawa” – spotkanie warsztatowe

24.10.2013 roku w godzinach popołudniowych w oddziale przedszkolnym odbyło się warsztatowe spotkanie z rodzicami i dziećmi  pod hasłem „Jesienna, owocowo-warzywna zabawa”. Rodzice mieli okazję wraz ze swoimi pociechami uczestniczyć w przygotowanych przez wychowawcę panią Renatę Szczypkę zabawach integracyjnych, współdziałać w sytuacjach zabawowych i konkurencjach sprawnościowych. Aktywność w gronie rodziny to radość  nie tylko dla dorosłych , ale przede wszystkim dla dzieci, które dumnie wpatrywały się w swoich rodziców bawiących się w „Sałatkę owocową”, czy też pokonujących „Tor przeszkód”. Zachęcanie do wspólnej zabawy i pracy przyczyniło się w znacznym stopniu do tworzenia dobrego klimatu i pozytywnych relacji zarówno z dziećmi jak i ich rodzicami.

konspekt w załączniku

Dodatkowo w ramach Roku Szkoły w Ruchu podejmowaliśmy działania:

Bezpieczna Szkoła!!!

W pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego, w ramach akcji Odblaskowa Szkoła w naszej placówce zrealizowaliśmy szereg działań dla uczniów związanych z poprawą ich bezpieczeństwa na drodze. Naszym celem było przekazanie dziecku niezbędnej wiedzy aby mógł być w pełni odpowiedzialnym i świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

Każdego z naszych podopiecznych wyposażyliśmy w elementy odblaskowe, mające zapewnić im odpowiednią widoczność po zmroku na drodze. Ponadto uczniowie zostali poinformowani jak nosić odblaski aby spełniały swoją funkcję i poprawiały bezpieczeństwo w okresie jesienno – zimowym.

Kolejny już rok uczniowie klasy I biorą udział  w realizacji programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Wykorzystując nadesłane przez organizatorów akcji materiały dydaktyczne, przekazywana jest najmłodszym uczniom szkoły podstawowej wiedza o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i w domu.

Wychowawcy klas 1 - 3 p. Elżbieta Jakubiak, Jolanta Wójcik i Małgorzata Knapczyk przeprowadziły konkurs plastyczny dla najmłodszych pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym uczniowie musieli się wykazać samodzielnością w wykonaniu prac, oryginalnością i umiejętnością przedstawienia tematu w formie plastycznej. Wzięli oni również udział w akcji „Ryś”, mającej na celu przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego. W ramach zajęć szkolnych uczniowie razem z naszym misiem – Rysiem utrwalali wiedzę o tym  jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Pojawienie się Rysia w szkole było dużą atrakcją dla wszystkich naszych dzieci!

Dla uczniów klas 4-6 pan Mateusz Dąbrowa przygotował wykład dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe zachowanie się na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, pierwszą pomoc na miejscu wypadku, kolejność informacji przekazywanych dyspozytorowi pogotowia oraz informacje na temat możliwości poprawy bezpieczeństwa w naszej okolicy. Podsumowaniem wykładów był test z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najlepszymi osobami w szkole okazali się: Katarzyna Szarek, Bernadetta Szczypka, Krzysztof Chałon – wszyscy  z klasy VI.

Dodatkowo uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez robienie gazetek ściennych, rozmów na lekcjach ze swoimi wychowawcami. Równie cenną inicjatywą przeprowadzoną w ramach „Odblaskowej szkoły” było spotkanie z przedstawicielami policji, którzy wygłosili dla uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz wręczyli najmłodszym uczniom z klas 1 – 3 odblaskowe elementy. Mamy głęboką nadzieję że szereg inicjatyw podjętych przez Panią Dyrektor i nauczycieli korzystnie wpłynie na jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa uczniów na naszych drogach.

 Wieści z UKS-u

W ostatnim przed zimowymi feriami tygodniu wybrane zostały nowe władze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zenit” działającego w naszej szkole. Członkami Zarządu zostali: p. Renata Szczypka, p. Mateusz Dąbrowa, p. Czesława Łabuz, p. Arkadiusz Marszalik i p. Elżbieta Jakubiak W skład komisji rewizyjnej weszli: p. Maria Tatka, p. Anna Kołodziejczyk i p. Wacław Szczypka. W piątek 31 stycznia br. podczas uroczystego apelu społeczność szkolna wyraziła wdzięczność za pracę dotychczasowemu prezesowi – p. Januszowi Klimasowi, kierując na jego ręce słowa podziękowania: „Panie Januszu! W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragniemy złożyć podziękowania za wieloletnią i bezinteresowną prace na stanowisku prezesa UKS „Zenit”. Dziękujemy za czas poświęcony dla nas, za serce oddawane w pace z nami, za trud w kształtowaniu, naszych jeszcze młodych osobowości. Za to, że rozwijał Pan w nas pasje, dzięki którym mogliśmy realizować, a tym samym przynosić dumę naszej szkole zdobywając laury w licznych zawodach sportowych. Nauczył nas Pan wytrwale dążyć do celu, jak nie poddawać się nawet wtedy gdy ciężko, gdy pojawiają się przeszkody. Zapalił Pan w nas ducha walki, rywalizacji w myśl zasady fair play. Obiecujemy przestrzegać tych zasad i nadal pielęgnować to, co zostało zasiane. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej. 

Dzień Kibica

Igrzyska Olimpijskie to  najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata w różnych krajach. W dniach 7-23 lutego 2014 roku w rosyjskim Sochi odbyły się XXII igrzyska. W naszej szkole 21 lutego zorganizowaliśmy Dzień Kibica- był to dzień szczególny. Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli do szkoły by dopingować reprezentantów naszego kraju, a szczególnie Justynę Kowalczyk, która jest nam szczególnie bliska. Na szkolnych korytarzach zrobiło się biało- czerwono. Każda klasa przygotowała specjalny okrzyk na cześć naszych sportowców. Nawet najmłodsi kibice naszej szkoły, czyli nasze dzielne przedszkolaki, głośno i z uśmiechami na twarzach zagrzewali naszych sportowców do rywalizacji. Uczniowie w ramach szkolnego konkursu zaprojektowali medale olimpijskie, które do dzisiaj zdobią szkolną gazetkę.

Igrzyska Olimpijskie w Soczi okazały najlepszymi zimowymi igrzyskami w wykonaniu polskich sportowców. Zdobyliśmy, jak w 2010 roku w Vancouver, sześć medali, w tym aż cztery złote, do tego srebrny i brązowy. Mamy nadzieję, że również nasze szkolne kibicowanie dodało naszym zawodnikom zapału  i chęci do tak owocnej rywalizacji.

Dzisiaj jest
Niedziela
29 stycznia 2023
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna, Walerian, Waleriana, Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało
337 dni