Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

POZYTYWNIE ZACZYTANI UCZNIOWIE KLASY III

Czytanie jest swoistym kluczem do wiedzy, która zapewnia człowiekowi sukces.

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz rozpowszechnianie czytelnictwa to priorytety w planie pracy dydaktyczno – wychowawczej klasy III obrane w roku szkolnym 2019/2020. Książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Umiejętnie dobrana, ma szansę wzmacniać w człowieku to, co najlepsze, stać się ważnym elementem jego samorozwoju. Pozwala też na wydobycie tego, co najszlachetniejsze
z ludzkich możliwości, dyspozycji i zdolności.

W ramach zajęć czytelniczych oraz omawianych treści programowych, uczniowie klasy III wzięli udział w szeregu zdalnych zajęć poświęconych tematowi „Z książką za pan brat”, które zakończyły się udziałem uczniów w ankiecie online „Czytelnictwo w klasie III”.

 

Badanie czytelnicze zostało przeprowadzone 20 maja 2020 roku u uczniów klasy III . Ankietę wykonało 23 uczniów. Nauczyciel wychowawca badając swoich wychowanków miał na celu ustalenie, pomimo pandemii, stanu czytelnictwa w klasie, poznanie ogólnych zainteresowań czytelniczych uczniów oraz sprawdzenie w jaki sposób zmieniły się zainteresowania czytelnicze na przełomie klas I-III.

Z przeprowadzonych badań dotyczących czytelnictwa wynika, iż wszyscy uczniowie klasy III lubią czytać książki ponieważ są ciekawe, przenoszą w świat fantazji, uczą. Motywującym jest fakt, iż znaczna część uczniów posiada domową biblioteczkę, w której znajduje się nawet kilkadziesiąt książek.

Badanie ukazało zamiłowanie uczniów klasy III do obcowania z książką (oglądania, czytania, słuchania), do szukania w książce początkowo rozrywki, potem pomocy
w nauce, wskazówek
życiowych. Domowa kwarantanna to okazja do budowania więzi rodzinnych. W czasie naszego bycia RAZEM W DOMU, uczniowie wraz z rodziną wzięli udział w projekcie „Rodzinne czytanie”, które zostało utrwalone na zdjęciach. Zapraszamy do galerii fotografii.

 

Małgorzata Jędrysek

Dzisiaj jest
Poniedziałek
8 sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz
Do końca roku zostało
146 dni