Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org, która zebrane książki przekaże do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

Tradycyjnie Podczas Wielkiej Zbiórki Książek odbywają się trzy wystawy Zaczytanych Ławek – niezwykłych mebli miejskich w kształcie otwartych książek. Te niepowtarzalne eksponaty łączą czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Przy każdej ławce jest umieszczony kod, który pozwala na pobranie bezpłatnego audiobooka. Wystawy odbywają się m.in. w Krakowie - Galeria Kazimierz. Zapraszamy do zwiedzania.

 

 

Dyrekcja SP nr 2 w Kasince Małej pani Czesława Łabuz, Biblioteka szkolna oraz Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek 2020. Zbierane będą książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych (oprócz podręczników oraz encyklopedii). Książki należy składać w oznakowanych kartonowych pudełkach umieszczonych w przejściu prowadzącym do biblioteki szkolnej do 9 października. Pamiętajmy, że dobro powraca, a książki, które kiedyś nas zachwycały mogą zyskać drugie życie i powtórnie sprawić radość czytającym. Włącz się w akcję i oddaj książkę!

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni