Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

X ŚDTM w naszej szkole!

W dniu 2 X 2020 uczniowie wraz z nauczycielami matematyki, Panią Małgorzatą Dziedzic oraz Panią Grażyną Słowik, zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci zarówno z klas młodszych jak i starszych chętnie brały udział w przeprowadzonych w tym dniu zabawach oraz egzaminach z tabliczki mnożenia, które odbywały się na korytarzu i sali gimnastycznej. Uczniowie klas VII stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów i koleżanek, a także dorosłych podczas krótkich egzaminów. Pozytywnie ukończony egzamin zostawał nagrodzony legitymacją „Experta Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki w odpowiednim kolorze dostosowanym do kategorii wiekowej. W znakomitej zabawie wzięli udział uczniowie z klas II – VIII.

 

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia jest akcją międzynarodową dlatego poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Należy zatem propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki gdyż jest to przedmiot, który towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie spotykamy się z matematyką, otaczają nas liczby i musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Małgorzata Dziedzic, Grażyna Słowik

 

 

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni