Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Przerwa na czytanie

 

Dnia 12 października 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”. Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim już po raz piąty zorganizowała tę ogólnopolską kampanię czytelniczą. Mogły w niej wziąć udział wszystkie typy szkół i palcówek oświatowych. Celami akcji były: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 W promocję akcji czytelniczej oprócz Biblioteki szkolnej włączył się Samorząd Uczniowski informując społeczność szkolną o zbliżającym się wydarzeniu. Na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty oraz informacje dotyczące „V Przerwy na czytanie”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym  niecodziennym wydarzeniu. Podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych społeczność szkolna czytała swoje ulubione książki, które zostały  wypożyczone bądź przyniesione z domowej biblioteczki. W najmłodszych klasach utworzone  zostały tzw. strefy czytania. Czynnie w akcję włączyły się również oddziały przedszkolne – Misie, Jeżyki oraz Wiewiórki. Czytającymi byli tutaj wychowawcy, nauczyciele wspomagający, pedagog szkolny oraz bibliotekarz. W „V Przerwie na czytanie” wzięło udział 176 uczniów naszej szkoły, 12 nauczycieli oraz 2 pracowników obsługi. Organizator po zebraniu wszystkich sprawozdań podsumuje całą akcję. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej   BP w Gorzowie Wielkopolskim oraz profilu Biblioteki na Facebooku 9 grudnia 2020 r.

Serdecznie dziękuję uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji czytelniczej „Bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w grupie siła:). Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

M. Knapczyk

 

 

 

 

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni