Szkola_Podstawowa DSC_0571 DSC_2345 papieski rozpoczecie swietoniepodl SzPNr2 mikolaj036

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2020

Akcja ta co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania - #CodeWeek2020 w tym roku odbywał się w dniach 10 - 25 października. W tym czasie, tak jak i w roku poprzednim, uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielką informatyki Panią Grażyną Słowik mieli okazję do sprawdzenia swoich sił i umiejętności w kodowaniu.

Tym razem w klasach młodszych wybraliśmy kodowanie na papierze – uczniowie mieli za zadanie „zakodować” siebie nawzajem, tak by osiągnąć określony cel. Po kodowaniu na papierze w starszych klasach przeszliśmy do kodowania postaci wirtualnych - w szczególności oparliśmy się na kodowaniu Scretcha oraz ulubionych postaci na stronie code.org. Po tak przygotowanej podstawie przeszliśmy do kodowania rzeczywistych robotów - Photonów, sprawdzając zdobyte umiejętności. W starszych klasach natomiast uczniowie w ramach podstaw kodowania przygotowywali strony internetowe. Do kodowania w tym roku włączyły się również klasy młodsze, które na różne sposoby próbowały swoich sił w kodowaniu – odszyfrowywali rysunki, odkodowywali hasła, czy wykonywali rysunki zgodnie z zakodowanymi instrukcjami.

Bez wątpienia, każdy mógł znaleźć coś dla siebie w tak licznych i różnych aktywnościach organizowanych w tym czasie.

 

Grażyna Słowik

 

Dzisiaj jest
Piątek
1 lipca 2022
Imieniny obchodzą
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald
Do końca roku zostało
184 dni